Nieuws

Onze vestigingen

Persbericht de Volkskrant

 

Duurder maar slechter

... Dr. A.L. Pool- Goudzwaard, bestuursvoorzitter NVMT ... 
De Volkskrant 24-12-2011

In de ziektekostenverzekeringen voor 2012 heeft een kwart van de aanvullende polissen een mindere dekking dan voorheen, terwijl de polissen ook nog eens flink duurder worden. Ook de patiënt die een aanvullend pakket afsluit voor fysiotherapie, merkt dat hij 30 procent minder vergoed krijgt. De patiënt krijgt minder zorg voor meer geld. Dit is een direct gevolg van de keuze van de minister van Volksgezondheid om de verantwoording voor bezuinigingen neer te leggen bij de zorgverzekeraar. De minister zegt hiertoe over te moeten gaan vanwege de hoge kosten in de zorg, maar ook vanwege het overbehandelen door de beroepsgroep.
Juist op deze onderbouwing wil de Nederlandse Vereniging voor Manuele Therapie (NVMT), vertegenwoordiger van 2.200 fysiotherapie-specialisten minster Schippers aanspreken. Haar beleid is gebaseerd op verkeerde uitgangspunten. Uit de cijfers van de zorgverzekeraars blijkt dat de manuele therapie het ijzersterk doet met gemiddeld 6 behandelingen om de patiënt van zijn klacht af te helpen.
Omdat Schippers de bevolking zo lang mogelijk wil laten deelnemen aan het arbeidsproces en zo lang mogelijk thuis wil laten wonen, moet het haar toch vrolijk stemmen dat er een beroepsgroep is die dit doel kosteneffectief helpt realiseren. In plaats daarvan wil zij korten op het inkomen van de zorgverleners. Dit, terwijl de tarieven voor manuele therapie al jaren niet meer geïndexeerd zijn, er nog steeds geen enkele extra beloning bestaat voor intramuraal werkende manueel therapeuten en ook dit jaar diverse verzekeraars de manueel therapeut "straffen" voor het doelmatig handelen door een lager behandeltarief en het maximaliseren van het aantal behandelingen. Dit zonder overleg met de beroepsgroep.
Schippers zegt van de overschrijdingen af te willen bij manueel-therapeutische behandelingen. Maar overbehandeling betreft slechts een zeer klein gedeelte van de beroepsgroep, minder dan 5 procent, en heeft het gemiddeld aantal behandelingen per patiënt (6) niet verhoogd. Wij nemen als beroepsgroep graag zelf de verantwoordelijkheid om onze leden hierop aan te spreken.
Als de minister wil bezuinigen op de zorg, dan moet zij investeren in doelmatigheid en de verantwoordelijkheid niet bij de beroepsgroep weghalen. Het is onbegrijpelijk dat zij de zorgverzekeraar in de leidende positie plaatst. Zo wordt zorg gedegradeerd tot niets anders dan een financieel risico. Wij als beroepsgroep staan voor kwaliteit en doelmatigheid.

A.L. Pool- Goudzwaard
bestuursvoorzitter NVMT 

 

Fysiotherapie Gestel vestiging Jan van Boendalelaan 1
Jan van Boendalelaan
Jan van Boendalelaan 1
5615 KD Eindhoven
Telefoon: 040-2520942
Fax: 040-2920560
Fysiotherapie Gestel vestiging Jan Smitzlaan 7
Jan Smitzlaan
Jan Smitzlaan 7
5611 LD Eindhoven
Telefoon: 040-2114033
Telefoon: 040-2520942
Fysiotherapie Gestel vestiging Handencentrum.eu (1)
Handencentrum.eu (1)
Dr. Cuyperslaan 53
5622 MA Eindhoven
Telefoon: 040-2366446
Fax: 040-2136380
Fysiotherapie Gestel vestiging Handencentrum.eu (2)
Handencentrum.eu (2)
Velmolenweg 169
5404 LC Uden
Telefoon: 0413-271200
Telefoon: 040-2366446
Fysiotherapie Gestel vestiging Lichtstraat 376
Lichtstraat
Lichtstraat 376
5611 XH Eindhoven
Telefoon: 040-2375496
Telefoon: 040-2520942